Jednoznaczna identyfikacja prób otylosci

Różne identyfikatory dla tych samych badań klinicznych. Colman i in. (Wydanie 25 października) opisuje wyniki badań, na podstawie których zatwierdzono dwa leki kontrolujące wagę przez Food and Drug Administration. Jednak ich tabela zawierała terminy nieinformacyjne (np. Badanie 1 ) bez cytowania publikacji lub zapisów ClinicalTrials.gov. W materiałach, do których powołano się, zastosowano wyłącznie akronimy (np. BLOOM) i wewnętrzne identyfikatory (np. OB-301) – żadne z nich nie mogło być powiązane z terminami w tabeli. Korzystając z ClinicalTrials.gov (www.clinicaltrials.gov), zidentyfikowaliśmy sześć badań nad lorkasetyną na otyłość4 oraz dziewięć badań nad fenterminą i topiramatem na otyłość5 (stan na 15 października 2012 r.). Tylko Colman i in. może potwierdzić prawdopodobne mecze (Tabela 1).
Jest to ważny przykład, dlaczego umieszczanie na liście identyfikatorów ClinicalTrials.gov (numerów NCT) zapewnia jednoznaczny dostęp do informacji o projekcie próbnym, a także do wpisów wyników i informacji o publikacji. Uważamy, że numery rejestracyjne badań powinny być używane we wszystkich dokumentach do celów odniesień do badań klinicznych, aby złagodzić potencjalne zamieszanie związane z badanym badaniem.
Od redakcji: Zarin i Tse są poprawni. Naszą zasadą jest odwoływanie się do badań klinicznych poprzez ich numer rejestracyjny lub odwoływanie się do publikacji, w której można je jednoznacznie zidentyfikować, i powinniśmy to zrobić dla tych, o których wspomnieli w swoim liście.
Deborah A. Zarin, MD
Tony Tse, Ph.D.
National Library of Medicine, Bethesda, MD
nih.gov
Dr Zarin donosi, że jest dyrektorem, a dr Tse jest analitykiem programowym w ClinicalTrials.gov z National Library of Medicine, National Institutes of Health. Nie zgłoszono żadnego innego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym pismem.
5 Referencj e1. Colman E, Golden J, Roberts M, Egan A, Weaver J, Rosebraugh C. Ocena FDA dwóch leków na przewlekłą kontrolę wagi. N Engl J Med 2012; 367: 1577-1579
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
2. Dokument informacyjny FDA – tabletki chlorowodorku lorkaseryny, 10 mg. Przedstawione na posiedzeniu Komitetu Doradczego ds. Endokrynologii i Metabolizmu, 10 maja 2012 r. (www.fda.gov/downloads/AdvisoryCommittees/CommitteesMeetingMaterials/Drugs/EndocrinologicandMetabolicDrugsAdvisoryCommittee/UCM303198.pdf).

3. Dokument informacyjny FDA: fentermina / topiramat. Przedstawione na posiedzeniu Komitetu Doradczego ds. Endokrynologii i Narkotyków, 22 lutego 2012 r. (www.fda.gov/downloads/AdvisoryCommittees/CommitteesMeetingMaterials/Drugs/EndocrinologicandMetabolicDrugsAdvisoryCommittee/UCM292315.pdf).

4. Badania na lorkaserynę. ClinicalTrials.gov (clinicaltrials.gov/ct2/results?term=lorcaserin+%5BTREATMENT%5D+AND+obesity+ %5BDISEASE%5D).

5. Testy fentermina / topiramat. ClinicalTrials.gov (clinicaltrials.gov/ct2/results?term=%28+Fentermine+AND+Topiramate+%29+%5BTREATMENT%5D+ i+Opóźnienie+%5BDISEASE%5D).

Powołanie się na artykuł (1) [podobne: moje allegro obserwowane, uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dorosłych, tamponada nosa ]

Powiązane tematy z artykułem: moje allegro obserwowane tamponada nosa uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dorosłych