Dlaczego Lekarze przepisuja opioidy dla opornych na opioidy

W artykule z Perspektywy w numerze z 25 października, Lembke pyta, dlaczego lekarze przepisują opioidy, gdy w pełni zdają sobie sprawę z tego, że ich pacjenci nadużywają tych leków lub je odwracają. Jedną z odpowiedzi jest to, że po zobowiązaniu się do długotrwałego leczenia bólu opioidami wykonane, nie jest łatwo zatrzymać. Czy ból pacjenta, który kiedyś uzasadniał zaangażowanie w opioidy, traci na znaczeniu, ponieważ ujawniają się nienormalne zachowania?
Współczesne społeczeństwa, na swoją korzyść, zwracają uwagę na ból. Nie można zweryfikować zgłoszenia bólu pacjenta, ale można wybrać odpowiednią terapię. Dowody coraz częściej sugerują, że zyski z długotrwałej terapii opioidami są niewielkie i nie mogą uzasadniać ryzyka.2 Problemem, przed którym stoją obecnie Stany Zjednoczone, jest zmiana kultury na taką, która rozpoznaje ból bez kojarzenia bólu z terapią opioidami. Leczenie bólu za pomocą dowolnej liczby metod innych niż opioidy może być traktowane jako współczująca opieka. Ale większość z nich wymaga więcej czasu niż napisanie recepty, a czas jest, jak wskazuje Lembke, lekiem najcenniejszym w medycynie .
Jane C. Ballantyne, MD
Mark D. Sullivan, MD, Ph.D.
University of Washington Medicine, Seattle, WA
edu
Dr Sullivan informuje o otrzymywaniu grantów edukacyjnych od firmy Pfizer i Covidien i zasiada w radzie doradczej Janssen Pharmaceuticals. Nie zgłoszono żadnego innego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym pismem.
2 Referencje1. Lembke A. Dlaczego lekarze przepisują opioidy znanym osobom używającym opioidów. N Engl J Med 2012; 367: 1580-1581
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
2. Okie S. Powódź opioidów, rosnąca fala śmierci. N Engl J Med 2010; 363: 1981-1985 [Erratum, N Engl J Med 2011; 364: 290.]
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
Odpowied
Autorka odpowiada: Ballantyne i Sullivan piszą, że kiedy już podjęto zobowiązanie do długotrwałego leczenia bólu opioidami, nie jest łatwo zatrzymać się kiedy odbiegają od niego nienormalne zachowania. Lekarze nie wahają się zmienić antybiotyki, gdy pierwsza nie działa, lub zatrzymać chemioterapię, gdy skutki uboczne przewyższają korzyści. Dlaczego powinno być inaczej w leczeniu bólu opioidami? Zaprzestanie stosowania opioidów w kontekście uzależnienia nie jest równoznaczne z zobowiązaniem do leczenia bólu, ale rozpoznaniem i ukierunkowaniem na długotrwały ból spowodowany uzależnieniem. Jest to także troska o współczucie. Ponadto, jak podkreślają autorzy, opioidy nie są bardzo skutecznym sposobem leczenia przewlekłego bólu, który nie jest związany z rakiem. Skuteczne leczenie przewlekłych zespołów bólowych obejmuje interwencje behawioralne w połączeniu z terapiami somatycznymi. Zarówno zaburzenia uzależniające, jak i przewlekłe zespoły bólowe są długotrwałymi stanami wymagającymi i zasługującymi na najlepsze leczenie, które mamy do zaoferowania; nie powinno się poświęcać drugiego.
Anna Lembke, MD
Stanford University School of Medicine, Stanford, Kalifornia
Od czasu publikacji artykułu autor nie zgłasza żadnego potencjalnego konfliktu interesów.
(2) [podobne: preparat do dezynfekcji powierzchni, allegro jak anulować zakup, perforatio tecta ]

Powiązane tematy z artykułem: allegro jak anulować zakup perforatio tecta preparat do dezynfekcji powierzchni